Nemzetközi befektetőknek mutathatják be projektjeiket Tel Avivban és Szentpéterváron a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány által meghirdetett 4. BE SMART startup verseny nyertesei. A díjakat dr. Bagdy Gábor Budapest Főváros főpolgármester-helyettese adta át 2016 szeptember 19-én, hétfőn, a Közalapítvány székházában.
A startup verseny első 3 helyezettje 2016. szeptember 25-29. között a Tel-Aviv Digital Life Design (DLD) Innovációs Fesztiválon, és a Visegrádi Együttműködés országainak nagykövetségei által megszervezett konferencián vehet részt. További két fővárosi startup a 2016. szeptember 21-23. között Szentpéterváron megrendezésre kerülő IX. Szentpétervári Nemzetközi Innovációs Fórumon képviselheti a Fővárost.
A díjátadó Dr. Nagy Andor, Magyarország tel-avivi nagykövete és Nagy-Rébék Ferenc, Magyarország szentpétervári főkonzulja videó üzenetével kezdődött, mindketten biztosították szakmai támogatásukról a kiutazó delegációt.
– Rendkívül fontosnak tartom, hogy a lelkes fiatalok, akiknek jó ötleteik vannak, lehetőséget és segítséget kapjanak ahhoz, hogy a jó ötleteket ki tudják bontakoztatni, és sikeres üzleti vállalkozásokat valósítsanak meg belőlük – mondta Dr. Bagdy Gábor, Budapest Főváros főpolgármester-helyettese megnyitó beszédében, és elismerését fejezte ki a BVK felé a startupok támogatása és a vállalkozásfejlesztés területén az utóbbi időszakban elért eredmények kapcsán.
Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke a verseny összes résztvevőjének gratulált, és elmondta, hogy idén olyan erős mezőny alakult ki, hogy a zsűri többször hosszasan vitatkozott arról, hogy mely startupok legyenek a díjazottak. Az elnökasszony felhívta a figyelmet arra, hogy a kiutazás rendkívüli lehetőséget jelent a nyertes cégek képviselői számára, hiszen mindkét helyen lehetőségük nyílik nemzetközi kapcsolatok építésére, potenciális befektetőknek és szakértőknek történő bemutatkozásra, a fővárosi vállalkozások standján történő megjelenésre és B2B találkozókon való részvételre.
– Az innováció lehet az, ami a magyar gazdaságot még inkább versenyképessé teheti, és fenntartható gazdasági növekedési pályára tudja állítani. A versenyen zsűritagként végignézve a fiatalok profi módon, angol nyelven előadott prezentációit az optimizmusom még inkább növekedett, jobbnál jobb ötleteket ismerhettünk meg, nem csak az IT, hanem más szektorokból is – mondta Ducsai-Oláh Zsanett, Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója.
A Be SMART Verseny díjazottjai:
Az I. helyezett Picturesque csapata egy egyedülállóan innovatív fotóválogató szoftvert fejlesztett ki profi és félprofi fotósok számára. A szoftver célja, hogy a fotóválogatással töltött időt jelentősen, akár 80%-kal lecsökkentse a mesterséges intelligenciára épülő, saját fejlesztésű algoritmusokkal.
A II. helyezett Sybrillo csapata egy olyan eszközt fejlesztett, mely alkalmas az akciókamerás, vagy okostelefonos videózás közben létrejövő kézremegés hatását eltüntetni a felvételről, miközben távirányítható telefonnal, tablettel, továbbá a beépített GPS modul segítségével helymeghatározó fájlokat rendelhetünk a videóinkhoz. A kiegészítőt a legnépszerűbb okostelefonokkal és akciókamerákkal, valamint azok kiegészítőivel tették kompatibilissé.
A III. helyezett Shinrai csapata a digitális valuta, a Bitcoin elterjesztésén dolgozik. Fejlesztésükkel a tradicionális bankrendszert kötik össze az új blockchain alapú pénzügyi világgal: a végfelhasználók a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokba integrálva hajthatnak végre blockchain alapú tranzakciókat és viszont (pl. hagyományos ATM-ből válthatnak Bitcoinra vagy Bitcoin tárcából küldhetnek hagyományos banki utalásokat).
A IV. helyezett Motiball létrejöttének legfőbb motivációja egy olyan megoldás keresése volt, mely valódi és hatékony eszközt nyújt a stroke és más neurológiai betegség, vagy egyéb egészségügyi probléma okán kialakult mozgásszervi probléma kezelésére. A piacon fellelhető termékekkel ellentétben ez az eszköz olyan segítséget nyújt a pácienseknek a rehabilitáció során, mely elősegíti motivációjukat, valamint egyszerre fizikai, lelki és szellemi síkon fejleszti őket.
Az V. helyezett Aiwebtesting csapata olyan online szolgáltatást kínál, amelynek segítségével automatikusan lehet letesztelni web alapú vállalati alkalmazások, honlapok, hírportálok, webshopok stb. működését. A megoldás képes azonosítani az anomáliákat és javaslatot tenni a hiba elhárításának módjára.
A nyelvoktatási innovációért különdíjban részesített Xeropan csapata egy teljesen új szemléletű nyelvoktatási applikációt fejlesztett ki, amely kommunikál a felhasználókkal. Egy olyan nagyon vizuális, intuitív eszközt hoztak létre, amely nem csak megkönnyíti, de élvezetessé is teszi a nyelvtanulást.