Gazdaságélénkítő és munkahelyteremtő non-profit mikrofinanszírozás címmel rendez konferenciát  az első Európai Mikrofinanszírozási Nap alkalmából 2015. október 20-án a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány. A konferencia fővédnöke: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter

Időpont: 2015. október 20., kedd, 10.00 – 14.00 között

Helyszín: Újvárosháza Díszterem (1056 Budapest, Váci u. 62-64.)

A konferencia fővédnöke: Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter

A konferencia célja, hogy felhívja a figyelmet a mikrofinanszírozás jelentőségére a munkahelyteremtésben és a gazdaságfejlesztésben. A rendezvényen előadások, kutatások, statisztikai elemzések és jó gyakorlatok bemutatása révén vizsgáljuk, hogy a non-profit mikrofinanszírozási programok hogyan segítik az önfoglalkoztatóvá válást és a munkahelyteremtést.

Non-profit hitelek mikrovállalkozásoknak - Non-profit mikrofinanszírozás konferencia

A mikrofinanszírozás mikrovállalkozásoknak szóló, kisösszegű (10 millió Ft alatti) pénzügyi szolgáltatások (általában hitelprogramok) és nem pénzügyi, üzletfejlesztési szolgáltatások (képzés, tanácsadás, információszolgáltatás, üzleti kapcsolat fejlesztés stb.) komplex összessége.

Magyarországon már közel negyedszázada elérhetőek az uniós értelemben vett non-profit mikrofinanszírozó szervezetek: a fővárosi és a megyei vállalkozásfejlesztési alapítványok. A non-profit mikrofinanszírozási programok célcsoportját azon mikrovállalkozások jelentik, melyek méretük vagy az általuk igényelt hitelösszeg nagysága miatt kívül esnek a kereskedelmi bankok hitelezési tevékenységén és gyakorlatán.

Tervezett program:

  • Szekfű Tibor, a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat elnöke köszöntő beszéde
  • dr. Bagdy Gábor, Budapest Főváros főpolgármester-helyettese megnyitó beszéde
  • Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány kuratóriumi elnöke előadása
  • A Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőjének előadása
  • Prof. dr. Lentner Csaba, egyetemi tanár, Nemzeti Közszolgálati Egyetem előadása
  • Kerekes György, igazgató, Századvég Gazdaságkutató előadása
  • dr. Nyikos Györgyi egyetemi docens, Nemzeti Közszolgálati Egyetem előadása
  • Fiedler Ágnes, a Közép-Pannon Non-Profit Kft. Ügyvezető igazgatója előadása

Az előadások után a magyar mikrofinanszírozó szervezetek új programjai mutatkoznak be.

A rendezvény szendvicsebéddel zárul.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi űrlapon tehet meg:

Név:*
E-mail cím:*
Szervezet:*

Felhívjuk a figyelmet, hogy a rendezvényen fénykép és videófelvételek készülnek a résztvevőkről a szervezők, valamint a média részéről. Tájékoztatjuk, hogy regisztrációjával Ön beleegyezik abba, hogy az Önről készült fényképek felhasználásra kerüljenek a szervezők és az esemény honlapján és/vagy publikációiban, valamint a konferenciához kapcsolódó médiamegjelenésekben.